ministrant.go.pl > lso > opiekunowie > ks. Krzysztof

ks. Krzysztof Ambrożej

opiekun ministrantów w latach 1987 - 1990

ur. 23 V 1956 Lądek Zdrój, święcenia perezbiteratu 23 V 1981 w Katedrze Wrocławskiej. Mgr, kanonik RM. Obecnie proboszcz w parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP, Złoty Stok - diecezja świdnicka.

stan z dnia 29 kwietnia 2005

Ks. Krzysztof Ambrożej zapadł w naszej pamięci jako ten, któremu sprawy LSO nie były obojętne. Po wyglądzie można było się domyślać, że jest księdzem, dość wysoki, czarne krótkie włosy, oraz charakterystyczne okulary z czarnymi oprawkami. Ksiądz Krzysztof stawiał przede wszystkim na powiększenie grona ministranckiego, bo przecież "żniwo wprawdzie wielkie ale robotników mało". Zapamiętano go jako bardzo otwartego kapłana, który zawsze każdego wysłuchał. Jego ogromną zaletą był spokój i jeszcze większe opanowanie. Ksiądz bardzo konkretny i rzeczowy, jeżeli ksiądz coś zaplanował lub realizował zawsze było to dopracowane w stu procentach. Wzbudzał sympatię Służby Liturgicznej i cieszył się dużym uznaniem zwłaszcza wśród ministrantów, którzy (mówiąc w tajemnicy) czuli przed nim respekt.