ks. Jerzy Gniadczyk

opiekun ministrantów w latach 1975 - 1978

Święcenia perezbiteratu przyjął w 1975 roku w Katedrze Wrocławskiej, mgr, kanonik RM. Obecnie proboszcz parafii p.w. św. Judy Tadeusza,
Jelenia Góra - diecezja legnicka.

stan z dnia 29 kwietnia 2005

Pierwszy zapisany z imienia i nazwiska opiekun LSO to ksiądz Jerzy Gniadczyk, poniższe wypowiedzi przytoczone zostały w oparciu o młodzieńcze wspomnienia ówczesnych kleryków: diakona Wojciecha Tyrchy oraz akolity Dariusza Filozofa, zapisane na kartach kroniki ministranckiej.

"Pierwszym kapłanem, opiekunem ministrantów obejmowanym naszą pamięcią był ksiądz Jerzy Gniadczyk. Mierzył około 2 m wzrostu i 130 kg wagi. Można by powiedzieć o nim "chłop jak dąb". Obdarzony był niesamowitym poczuciem humoru i ogromem energii. Przejawiało się to w częstym organizowaniu przez niego wycieczek w góry, meczy w piłkę nożną, wspólnych wyjazdów. Właśnie w tym czasie grono ministrantów stanowiło liczną grupę i powiększało się".

Osobę księdza Gniadczyka wspomina także na łamach kroniki LSO ówczesny diakon Wojciech Tyrcha:

"Początki mojej służby liturgicznej mogę kojarzyć z rokiem 1977. Byłem wtedy w klasie przedkomunijnej. Opiekunem ministrantów był wikariusz naszej parafii ks. Jerzy Gniadczyk. Czułem wewnętrzną potrzebę służby przy ołtarzu. Zanim znalazłem się przy ołtarzu, uczęszczałem przez rok na spotkania dla kandydatów na ministrantów. Niezwykłość tych zbiórek z opiekunem i z wieloma kolegami, także kandydatami na ministrantów mam w pamięci cały czas. Podczas formacji ksiądz Jerzy przekazywał nam wiadomości o służeniu, szatach liturgicznych, czynnościach. Często posługiwał się rysunkiem na tablicy. Spotkania były przepełnione bogactwem treści liturgicznych i radością emanującą od księdza Jerzego."