ministrant.go.pl > lso > opiekunowie > ks. Mieczysław

ks. Andrzej Gołąb

opiekun ministrantów w latach 1983 - 1984

Święcenia perezbiteratu przyjął w 1973 roku w Katedrze Wrocławskiej, kanonik EC. Obecnie proboszcz parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Brzeźnik koło Bolesławca - diecezja legnicka.

stan z dnia 29 kwietnia 2005

Ksiądz Andrzej Gołąb wspominany jest niezwykle miło i ciepło. Osobiste walory  księdza opiekuna wywierały pozytywny wpływ na ministrantów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje kapłańska radość, rozmodlenie i dobry przykład. Opiekun pojawiający się w zakrystii był zawsze mile witany przez ministrantów, z ust których wyrywały się słowa pozdrowienia "Króluj nam Chryste!".
Ksiądz Andrzej słynął z zamiłowania do piłki nożnej, wspominał, że  za młodu jak był ministrantem, gdy grał w piłkę to zdarzało się mu wybijać szyby na plebani, a jego ojciec był częstym bywalcem u proboszcza.