ks. Robert Gromadzki

opiekun ministrantów w latach 1998 - 1999

ur. 17 XI 1971, Strzelin, święcenia perezbiteratu 17 V 1997 roku
w Katedrze Wrocławskiej, mgr, obecnie parafia śś. Piotra i Pawła,  Oława - archidiecezja wrocławska.

stan z dnia 23 lipca 2005

Po zmarłym dość niespodziewanie księdzu prałacie Franciszku Foksie nowym opiekunem LSO został ksiądz Rober Gromadzki. Funkcję tą ksiądz Robert miał sprawować tylko w okresie przejściowym, z uwagi na to, że wkrótce miał przyjść nowy wikariusz, który zatroszczyć się miał o sprawy ministranckie.

Ksiądz Robert Gromadzki sprawował swoją funkcję dokładnie rok. W tym czasie nie zamierzał on specjalnie niczego zmieniać w funkcjonowaniu naszej wspólnoty. Jednak dało się zauważyć pewne oznaki decentralizacji struktury LSO. Księdza Roberta można nazwać prekursorem zjawiska delegowania uprawnień w Liturgicznej Służbie Ołtarza, owe zjawisko sprawiło, iż pojawiły się konkretne osoby odpowiedzialne za różne funkcje w działalności wspólnoty, i tak: były osoby zajmujące się przygotowaniem liturgii, przygotowywaniem kandydatów na ministrantów, sprawami związanymi z kolędą, itp. Piecza księdza Roberta nad LSO to przede wszystkim szeroka rozpiętość kierowania w wspólnocie ministranckiej.

Warto podkreślić zainteresowania księdza Roberta, który miał bardzo dobrą orientację na rynku motoryzacyjnym, a w sprawach samochodowych był ekspertem. Na wyróżnienie zasługuje także piękny śpiew (bell canoto), który był bardzo mocną stroną księdza Roberta. Był on także niesamowitym estetą, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, lubił jak wszystko było zapięte na ostatni guzik. Obecnie były opiekun LSO w Bielawie jest wikariuszem w Oławie w parafii pod wezwaniem św. Piotra i Pawła.