ks. Henryk Szeloch

opiekun ministrantów w latach 1990 - 1991

ur. 18 I 1962 Wrocław, święcenia perezbiteratu 21 V 1988 w Katedrze Wrocławskiej. Doktor nauk teologicznych. Obecnie proboszcz w parafii p.w. św. Mikołaja, Wilków koło Namysłowa - archidiecezja wrocławska.

stan z dnia 29 kwietnia 2005

Rolę opiekuna nie pełnił on długo, dlatego też żadnych spektakularnych wyjazdów czy okolicznościowych spotkań nie organizował. Księdza Henryka zapamiętaliśmy jako osobę szanującą ład i porządek. Opiekun ten uchodził za bardzo spokojnego kapłana, jednak jeśli ktoś nienależycie zachowywał się czy to na zbiórkach ministranckich czy na lekcjach religii - umiał udzielić ostrej reprymendy.
Z księdzem Henrykiem Szelochem wiąże się zabawna historia, otóż ówczesny opiekun nigdy nie dawał ministrantom kropidła na kolędzie, nurtowało to wszystkich dlaczego, a właśnie dlatego, że podczas jednej z wizyt duszpasterskich ministrant, który trzymał kropidło niefortunnie je upuścił, a kropidło się rozbiło i od tej pory ksiądz Henryk nie chcąc narażać się na koszty sam nosił kropidło, które skrzętnie zawsze chował w skórzanej saszetce.

Ksiądz Henryk Szeloch charakteryzował się tym, że jako jeden z nielicznych kapłanów jeździł białym maluchem. Warto zanotować również, że ksiądz Henryk będąc już wikariuszem w jednej w wrocławskich parafii, włączył się w program wymiany ministrantów między naszą parafią, a swoją parafią św. Mikołaja we Wrocławiu.