ks. Piotr Szpiłyk

opiekun ministrantów w latach 1999 - 2001

ur. 13 III 1971 Wrocław, święcenia perezbiteratu 29 V 1999 roku
w Katedrze Wrocławskiej, mgr, obecnie parafia p.w. Michała Archanioła, Bystrzyca Kłodzka - diecezja świdnicka.

stan z dnia 17 sierpnia 2005

Po księdzu Robercie Gromadzkim funkcję opiekuna Liturgicznej Służby Ołtarza objął ksiądz Piotr Szpiłyk, neoprezbiter, który został po święceniach kapłańskich skierowany do pracy w naszej parafii. Liturgiczna Służba Ołtarza nie była obca księdzu Piotrowi, ponieważ już jako diakon odbywał on praktykę w naszej wspólnocie parafialnej i wtedy to miał on niejednokrotnie "do czynienia" z ministrantami i lektorami. Ksiądz Piotr Szpiłyk podtrzymywał po wcześniejszym opiekunie "rządy" decentralizacji Liturgicznej Służby Ołtarza. Kontynuował on sprawdzone już zjawisko delegowania uprawnień, stawiając na "sprawdzonych ludzi". Dzięki temu dużą część spraw związanych ze służbą liturgiczną wykonywali za księdza opiekuna najstarsi członkowie LSO.

Nowy opiekun lubił konkrety, dlatego też zbiórki formacyjne były niezwykle krótkie. Niestety ksiądz Piotr nie zanotował na swoim koncie spektakularnych osiągnięć ze Służbą Liturgiczną, także na kartach kroniki ministranckiej nie wspomina się słowem o księdzu Piotrze jako opiekunie LSO. Z obserwacji prywatnych wynika, iż ksiądz Piotr Szpiłyk lepiej odnalazł się w roli kapelana straży pożarnej niż w roli opiekuna Liturgicznej Służby Ołtarza.

Od poniedziałku 27 czerwca ksiądz Piotr Szpiłyk jest wikariuszem w Bystrzycy Kłodzkiej w parafii Michała Archanioła.