Nasi piłkarze na podium

Niedziela 28 stycznia 2007 16:15
Źródło: własne
Przygotował: MB

27 stycznia b.r. w sobotę, już po raz ósmy, odbył się „Turniej Mikołajkowy” piłki nożnej organizowany przez Stowarzyszenie Ponadpartyjne Forum Samorządowe. Impreza rozpoczęła się o godzinie 14.00, w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie.

Turniej miał charakter charytatywny. W ubiegłym roku całkowity dochód z zawodów został przekazany na rzecz bielawskiej jadłodajni dla najuboższych „Caritas”. W tym roku pieniądze, które udało się zebrać, zasiliły budżet bielawskiego Ośrodka Specjalnego prowadzonego przez siostry Augustianki. Drużyny, składające się z czterech zawodników oraz bramkarza podzielone zostały na dwie grupy rozgrywkowe. Zespoły z pierwszych miejsc zagrały w finale, a zespoły z miejsc drugich w meczu o 3 miejsce.

W turnieju udział wzięło 6 drużyn, między innymi reprezentacja naszej parafii w składzie:
Piotr Korkosz, Krystian Bekus, Łukasz Satory, Adrian Bogdanowicz, Marcin Kowalski, Krystian Zwoliński, Łukasz Karaśiński, Tomasz Skiba, Paweł Bednarczyk.

W decydującym meczu o 3 miejsce reprezentacja parafii WNMP Bielawa pokonała 4:2 zespół Oldbojów Besteru 4:2, wynik jest o tyle cenny, że nasi zawodnicy już na początku przegrywali 0:2, a jednak potrafili odrobić starty i strzelić decydujące o zwycięstwie bramki.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Policji, Drugie miejsce PFS Forum, a miejsce trzecie reprezentacja naszej parafii. - Jesteśmy zadowoleni z naszego osiągnięcia, pokazaliśmy na co nas obecnie stać. Czujemy jednak lekki niedosyt, ponieważ nie brakowało nam wiele, aby zająć lepsze miejsce - mówi Piotr Korkosz jeden z naszych piłkarzy.

Organizatorzy imprezy osiągnęli także najważniejszy sukces, podobnie jak w latach ubiegłych, zgromadzili fundusze na rzecz najbardziej potrzebujących, a sportowcom oraz kibicom dostarczono wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

© ministrant.go.pl 2003 - | preferowana przeglądarka internet explorer | zalecana rozdzielczość 1024 x 768