Polecamy również:

 

 

 

Prymicje ks. Pawła Wróblewskiego

Niedziela 27 maja 2007 19:00
Źródło: własne
Przygotowała: Artur Majcher i Mirosław Benedyk

 

 

"Własnego kapłaństwa się boję, własnego kapłaństwa się lękam i przed kapłaństwem w proch padam i przed kapłaństwem klękam. (...)

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 27 maja o godz. 12.15  w kościele parafialnym swoją pierwszą mszę świętą odprawił ksiądz Paweł Wróblewski.

 

 

 

Dzień prymicji to święto i wielka radość całej wspólnoty parafialnej. Dziś w Bielawie nowy etap w swoim życiu rozpoczął nasz parafianin ks. Paweł Wróblewski, który dzień wcześniej w katedrze świdnickiej z rąk ks. bp Ignacego Deca przyjął święcenia kapłańskie.


Ksiądz Prymicjant w gronie najbliższej rodziny wyszedł z domu. Przed blokiem przywitały go dźwięki radośnie grającej orkiestry, a także śpiew chóru parafialnego, wykonał charakterystyczny utwór prymicyjny "Raz, dwa, trzy, cztery" (zobacz film w dziale video). Przed wyruszeniem procesji w kierunku kościoła miało miejsce wzruszające i osobiste błogosławieństwo rodziców, które dla każdego każdego księdza w dniu jego prymicji jest niezwykle ważnym i osobistym przeżyciem.
Księdza Prymicjanta przyprowadziliśmy w uroczystej procesji z osiedla XXV-lecia. Swoją pierwszą mszę świętą ksiądz Paweł odprawił w obecności ks. Proboszcza Stanisława Chomiaka oraz 
ks. prof. dr hab. Wiesława Wenza
, który wygłosił homilię (posłuchaj nagrania).


Ksiądz Proboszcz w swoim przemówieniu, podkreślił ogromną radość z okazji dzisiejszej uroczystości, podkreślając ważne zadania jakie czekają w pracy na nowej parafii. 

"Będą dni radości, gdzie ludzie będą śpiewać hosanna, ale też będą dni trudne i nie łatwe. Dziś, kiedy stajemy wraz z Tobą przy ołtarzu pańskim składamy Ci życzenia i gratulacje. Nie tylko wyrażamy radość. Czegóż Ci życzymy..., byś wytrwał, byś wytarł do końca i na końcu mógł powtórzyć: bieg ukończyłem, wiarę ustrzegłem, a na koniec odłożono mi wieniec zwycięstwa. Tego wieńca Ci życzę, Królestwa Bożego, byś po wiernej służbie kapłańskiej mógł stanąć przed Panem z podniesionym czołem, by lud wierny dał świadectwo twojego życia kapłańskiego".

Dziękujcie Panu, bo jest dobry, bo Jego łaska trwa na wielki. Tymi słowami rozpoczął wyjątkowe podziękowania dla rodziców, brata, rodziny, księży, kleryków, znajomych i wszystkich, którzy stanęli ja jego drodze do kapłaństwa. (posłuchaj nagrania)

Księdzu Prymicjantowi życzymy wielu Łask Bożych, niech Chrystus, który wybrał Cię na swojego kapłana, błogosławi Tobie w pracy na Niwie Pańskiej.

 

"...mądrość i wychowanie to bojaźń Pana, a w wierności i łagodności ma On upodobanie"

Syr 1,27

Zapraszamy do obejrzenia bogatej galerii zdjęć. 

 

 

 

© ministrant.go.pl 2003 - | preferowana przeglądarka internet explorer | zalecana rozdzielczość 1024 x 768

 

o stronie | reklama | kontakt | zespół redakcyjny

strona znajduje się na serwerze
archidiecezji wrocławskiej