Pierwsza zbiórka

Czwartek 06 września 2007 22:00
Źródło: własne

W pierwszy czwartek miesiąca uroczystą Eucharystią Liturgiczna Służba Ołtarza rozpoczęła nowy rok formacyjny. Tradycyjnej mszy łacińskiej przewodniczył ks. proboszcz Stanisław. Po wspólnej modlitwie odbyła się pierwsza powakacyjna zbiórka.

Decyzją księdza proboszcza nowym opiekunem naszych ministrantów został ks. Julian Nastałek, który poprowadził pierwszą zbiórkę. Nowego księdza przywitano gromkimi brawami.
Dotychczasowy opiekun ks. Krzysztof Krzak został dekanalnym duszpasterzem ministrantów, jak również będzie pełnił funkcję międzydekanalnego (Bielawa, Dzierżoniów, Piława Górna) koordynatora do spraw ministranckich.

Pierwszym punktem spotkania był historyczny wybór Prezesa LSO Bielawa, w tajnym głosowaniu normalną większością głosów na to stanowisko został powołany Dimitrios Stamulopulos - lektor. Przed nowym Prezesem szereg zadań, z którymi będzie musiał się zmierzyć, koordynacja działań ministrantów i lektorów to podstawowa funkcja. Ksiądz Julian widzi w Prezesie osobę , która będzie go wspierała i pomagała przy prowadzeniu formacyjnym ministrantów i lektorów.
Nie kryjący zadowolenia z wyboru na tak prestiżowe stanowisko Dimitrios powiedział: "Bardzo cieszę się z tego, że mogę Was reprezentować. Mam nadzieję że sprostam wymaganiom i będę godny tej funkcji".
Pozostałymi osobami wspomagającymi działania księdza opiekuna zostali lektorzy:
 - sport i rekreacja - Artur Majcher i Adam Niewiarowski
 -  salka ministrancka - Sławek Szyszka
 - kandydaci - Mateusz Piątek
 - sprawy administracyjne - Krzysiek Turek i Mateusz Piątek
 - główny ceremoniarz - Krzysiek Turek
 - siłownia - Adam Hajduk

Jednak najważniejsza, jak to określił ks. Julian, jest służba przy ołtarzu. Dlatego wszystkie działania będą podporządkowywane właśnie gorliwej służbie podczas każdej mszy św.

Na październik zaplanowano wyjazd do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu, a w bieżącym roku odbędą się kursy lektorski i ceremoniarski.