Główna atrakcja Bielawy nagrodzona

Niedziela 14 września 2008 13:30
Źródło: modernizacjaroku.pl, doba.pl

Modernizacja i adaptacja na cele turystyczne wieży kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Modernizacja Roku 2007”.

Patronat nad XII. edycją plebiscytu objęło m.in. Ministerstwo Infrastruktury, Generalny Konserwator Zabytków oraz Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego. Bielawa zdobyła w prestiżowym konkursie główną nagrodę w kategorii „obiekty sakralne”, a odebrał ją 28 sierpnia 2008r. na Zamku Królewskim w Warszawie burmistrz Ryszard Dźwiniel.

Statuetkę otrzymał również wykonawca, Przedsiębiorstwo Specjalistycznych Usług Budowlanych „ALPEX” Sp. z o.o., a także projektant, firma „DEKORO” Projektowanie i Doradztwo Techniczne Izabela Sehn-Wójcik. Ogólnopolski plebiscyt promuje funkcjonalność przebudowywanych lub modernizowanych budynków, nowoczesność technologii i rozwiązań projektowych, stosowanie nowej techniki, wysoką jakość wykonawstwa robót budowlanych i konserwatorskich, dbałość o architekturę i ochronę materialnego dziedzictwa kulturowego.

Do Konkursu zgłoszonych zostało 621 obiektów, które rywalizowały w 14 kategoriach.

Wieża kościelna po zmodernizowaniu stanowi jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta.

Relacja TV Sudeckiej