Spotkanie opłatkowe ministrantów

Poniedziałek 05 stycznia 2009 22:30
Źródło: własne

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę Nowego Roku, Liturgiczna Służba Ołtarza wraz z rodzicami oraz ks. Prałatem, księdzem opiekunem i ks. diakonem, spotkała się by dzielić radość Bożego Narodzenia, przy świątecznym stole, wśród śpiewu kolęd, przy łamaniu się opłatkiem i składaniu serdecznych noworocznych życzeń.

Spotkanie rozpoczęła modlitwa i radośnie odśpiewana kolęda. Głos powitalny zabrał nasz opiekun ks. Julian, który wyraził swoją radość z przybycia rodziców naszych ministrantów, a także z obecności ks. Prałata, dla którego sprawa LSO leży zawsze na sercu.

W składanych życzeniach dla rodziców i ich pociech ks. Prałat, przywołał słowa św. Augustyna: "Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu."

Wręczono także pamiątkowe dyplomy i nagrody dla najgorliwszych przy ołtarzu.
Roraty 2008 - lektorzy - Patryk Wiatrak
Roraty 2008 - ministranci, Ministrant miesiąca, grudnia 2008 - Wojciech Sokołowski
Nagroda specjalna, grudzień 2008 - Paweł Pieróg

Miłym akcentem był krótki występ słowno - muzyczny ministrantów Pawła i Wojtka. W ciekawy sposób, dzięki wizualnej prezentacjii połączonej z komentarzem Artura w telegraficznym skrócie został podsumowany mijający rok 2008, który obfitował w wiele przeciekawych wydarzeń. Redakcja naszego serwisu przygotowała także okolicznościową prezentację. Film "z życia LSO Bielawa" można zobaczyć tutaj.

Należy podziękować ks. opiekunowi, rodzicom oraz dziewczętom z KSM'u, dzięki którym możliwe było to spotkanie opłatkowe.