ks. Krzysztof Ora

Sukcesy edukacyjne naszych księży

Sobota 10 stycznia 2009 23:20

Były wikariusz naszej parafii i opiekun ministrantów w latach 2001-2004, ks. Krzysztof Ora, 16 grudnia 2008r. obronił rozprawę doktorską na wydziale teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

ks. Krzysztof OraObecnie ks. doktor przebywa na stypendium w Stanach Zjednoczonych. Po powrocie do Polski, będzie do dyspozycji biskupa Deca i z pewnością zasili kadrę kurii świdnickiej lub wyższego seminarium duchownego. Ciekawostka: w bardzo wielu internetowych księgarniach jest dostępna seria książek pt. "Całkiem nowe kazania", której współautorem jest ks. Krzysztof. Link do księgarni tutaj.

W imieniu Liturgicznej Służby Ołtarza, a także bielawskiej  wspólnoty parafialnej, serwis LSO składa serdeczne gratulacje czcigodnemu ks. dr  Krzysztofowi, aby jego wykształcenie, dobre serce i doświadczenia życiowe dały wiele dobra jemu samemu jak i innym spotkanym na jego drodze.

Pozostali nasi uczący się księża:

ks. Dominik Ostrowskiks. Dominik Ostrowski - kontynuuje rozpoczęte w 2003r. studia w Rzymie, na Papieskim Instytucie Liturgicznym Św. Anzelma. Po obronie rozprawy doktorskiej, w drugiej połowie roku ma powrócić do stolicy diecezji.
ks. Damian Mroczkowski ks. Damian Mroczkowski - kontynuuje rozpoczęte w tym roku akademickim studia doktoranckie w zakresie katechetyki na KUL'u, przed nim jeszcze cały szereg egzaminów i zaliczeń, jedne z pierwszych już w tym miesiącu.
ks. Julian Nastałekks. Julian Nastałek - posługując w naszej parafii, jest studentem PWT we Wrocławiu i kontynuuje pierwszy etap studiów doktoranckich, czyli  trzyletnie studia podyplomowe, które kończą się zdobyciem kanonicznego stopnia licencjata z teologii. W ewentualnie drugim etapie ks. Julian rozpocznie dwuletnie studium doktoranckie.
ks. Krzysztof Krzakks. Krzysztof Krzak- pełniąc funkcję wikariusza w naszej parafii, równolegle studiuje na wydziale teologii Uniwersytetu Opolskiego, gdzie został skierowany w październiku 2008, przez biskupa świdnickiego, aby pogłębiać wiedzę z zakresu katechetyki. Studia licencjacko - doktoranckie w przypadku ks. Krzysztofa będą trwały 3 lata.
ks. Paweł Zieliński ks. Paweł Zieliński - rozpoczęte studia z historii kościoła na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, kontynuuje na wydziale teologii Uniwersytetu Opolskiego. Równocześnie jest wikariuszem w kościele św. Jerzego w Dzierżoniowie.