Goście ze świdnickiego seminarium

Środa 25 stycznia 2008 20:15

W niedzielę 25 stycznia niedzielę w naszej Parafii gościliśmy Kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy , którzy ubogacili nas swoim słowem.

Posłuchaj jak o świdnickim seminarium opowiada rektor ks. Tadeusz Chlipała.

Wierni mogli wesprzeć nabywając okolicznościowe cegiełki, trwającą cały czas budowę i rozbudowę świdnickiego domu ziarna.
Zobacz serwis poświęcony budowie seminarium http://budujemyseminarium.pl/

W relacji serwisu seminaryjnego możemy przeczytać:

Ksiądz rektor wraz ze scholą liturgiczną udali się na parafię pw. Wniebowzięcia NMP do Bielawy. Klerycy uczestniczyli we wszystkich Mszach św., ubogacając je swoim śpiewam oraz służbą, a ksiądz rektor głosił homilie. Po południu odbyło się także spotkanie z członkami Towarzystwa Przyjaciół WSD.
W ramach podzięki ks. prałat Stanisław Chomiak, proboszcz parafii i kanclerz Kurii Świdnickiej, ofiarował seminarium zabytkowe kapy.