Zmarła siostra Kazimiera

Wtorek 3 marca 2009 21:25

Dnia 2 marca 2009 o godz. 16.00 w szpitalu w Dzierżoniowie zmarła siostra Kazimiera ze Zgromadzenia Sióstr Augustianek.

Przez ponad 40 lat posługiwała w domu Sióstr w Bielawie przy ul. Wolności. Siostrę Kazimierę zapamiętamy jako osobę, skromną, cichą, zawsze gdzieś na drugim planie. Bardzo często można było zobaczyć rozmodloną siostrę w prezbiterium podczas porannej mszy, czy to w niedzielę, czy w dzień powszedni.

Siostra Kazimiera w ostatnim okresie bardzo chorowała. Kilka dni temu trafiła do szpitala po udarze. Mimo, że ciało odmówiło posłuszeństwa, do końca była świadoma i sprawna intelektualnie. W poniedziałek w godzinach popołudniowych odeszła do Pana, po wieczną nagrodę. Miała 79 lat.

Uroczystości pogrzebowe, którym będzie przewodniczył J.E. Ks. Biskup Adam Bałabuch, odbędą się w czwartek, 5 marca o godz. 13.00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie.

Siostra Kazimiera podczas procesji Bożego Ciała z koszem kwiatów do sypania dla dzieci.
7 czerwca 2007r.