Pożegnanie siostry Kazimiery

Wtorek 5 marca 2009 22:00

W czwartek 5 marca na cmentarzu parafialnym wspólnota zakonna, przyjaciele i wierni bielawskich parafii pożegnali siostrę  Kazimierę, augustiankę.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się mszą świętą w Kościele WNMP, której przewodniczył i homilię wygłosił J.E. Ks. Biskup Adam Bałabuch. Następnie kondukt pogrzebowy przeszedł na cmentarz parafialny, gdzie znajduje się grobowiec zakonny sióstr augustianek.

- Siostro Kazimiero, chcemy dzisiaj podziękować Panu Bogu za twoje piękne życie, za świadectwo ewangelicznej miłości. (..) Dziękujemy tobie za każdy gest twojej modlitwy, za twoje duchowe wsparcie. - Mówił ks. Robert Begierski - proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego.

Siostra Kazimiera, właściwie Jadwiga Rakszewicz, urodzona 2 sierpnia 1930 w Wilnie, nauczycielka i katechetka oddana całym sercem uczniom. Człowiek modlitwy, dała przykład pięknego znoszenia cierpienia i poddania się woli Bożej. Opatrzona świętymi sakramentami odeszła do Pana w 79 roku życia i 49 roku powołania zakonnego.

Galeria zdjęć z pogrzebu