Błogosławieństwo szafarzy nadzwyczajnych - Świdnica 14 marca 2009r.

Błogosławieństwo szafarzy nadzwyczajnych

Niedziela 15 marca 2009 13:15

W sobotę 14 marca '09 podczas uroczystej mszy koncelebrowanej, pod przewodnictwem ks. bp Adama Bałabucha, 22 mężczyzn otrzymało błogosławieństwo na pełnienie posługi nadzwyczajnego szafarza komunii świętej, 36 młodzieńców dostąpiło funkcji ceremoniarza, a 74 chłopców zostało promowanych na lektorów.

Uroczystość miała miejsce w świdnickiej Katedrze p.w. śś. Stanisława i Wacława. Ks. biskup we wprowadzeniu do mszy mówił do zgromadzonych kandydatów, że bliska obecność przy ołtarzu to łaska i wielki dar, a także zaufanie kościoła.

Wśród kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy komunii świętej był nasz parafianin Pan Andrzej Kupiec, który został siódmym szafarzem w naszej wspólnocie. Jego posługa będzie przede wszystkim związana z rozdzielaniem Komunii św. chorym w bielawskim hospicjum (dawny dolny szpital).

W tym roku z naszej parafii nie było kandydatów na lektora i ceremoniarza.

Galeria zdjęć 1

Galeria zdjęć 2 (strona diecezjalna)