Bardzo zDolni Ślązacy !

Piątek 20 marca 2009 23:15
źródło: bielawianin.pl

Jacek Jankowski i Marcin Sepełowski, uczniowie Gimnazjum nr 5, a także lektorzy naszej parafii, zostali laureatami konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista” z języka polskiego i historii.

Obaj uczniowie startowali najpierw w finale wojewódzkim z języka polskiego 16 stycznia i po uzyskaniu kwalifikacji przedstawiali prezentację oraz odpowiadali przed komisją konkursową 16 lutego. Nie zadowolili się jednak tym sukcesem i równie udanie zaprezentowali się z historii, kwalifikując się 6 lutego do części ustnej. Obie ich prezentacje dotyczące ciekawych i tajemniczych miejsc na Dolnym Śląsku, poparte bardzo dobrymi odpowiedziami ustnymi, zyskały uznanie komisji konkursowej w dniu 28 lutego.

Obaj uczniowie zapewnili już sobie zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej i uzyskali dzięki temu maksymalną liczbę punktów. W konkursie „zDolny Ślązak Gimnazjalista”, organizowanym przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, młodzież z całego województwa rywalizuje w trzech blokach międzyprzedmiotowych: matematycznym (matematyka, fizyka), przyrodnicznym (geografia, biologia oraz chemia) i humanistycznym (język polski z elementami sztuki, historia z elementami wiedzy o społeczeństwie). Uroczysta gala laureatów odbędzie się 16 kwietnia we Wrocławiu. Gratulujemy!

Lista laureatów VIII Dolnośląskiego Konkursu Historycznego

Błogosławieństwo szafarzy nadzwyczajnych - Świdnica 14 marca 2009r.

Marcin podczas drogi krzyżowej ulicami miasta, pomagał przy nagłośnieniu.

Błogosławieństwo szafarzy nadzwyczajnych - Świdnica 14 marca 2009r.

Jacek (w niebieskiej koszulce),
podczas wakacyjnego wyjazdu LSO (Kalwaria Zebrzydowska)