Tym razem bez medalu

Sobota 21 marca 2009 19:15

W pierwszy dzień wiosny, w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu odbył się Ministrancki Turniej Piłki Nożnej. Ponad 200 chłopców z diecezji świdnickiej walczyło o przepustki na Piłkarskie Mistrzostwa Polski LSO, które w maju odbędą się w Częstochowie. Po cichu liczyliśmy na niespodziankę jaką mogliby sprawić nasi reprezentanci, jednak były to tylko pobożne życzenia.

Lektorzy rozpoczęli z wysokiego "C" dwie przekonywujące wygrane i dobre humory w zespole, a przede wszystkim na twarzy naszego opiekuna. Były to jednak miłe złego początki. Kolejny mecz był o wszystko, a w zasadzie o awans do półfinału. Presja wyniku była tak wielka, że nasi zawodnicy za wszelką cenę chcieli jak najszybciej rozstrzygnąć rywalizacje na swoją korzyść. W konsekwencji gra zrobiła się bardzo ofensywna do tego stopnia, że nasi  rywale strzelili nam w przeciągu 10 minut sześć bramek, a my tylko jedną. Czar prysnął i trzeba było się pakować do domu. Zajęliśmy drugie miejsce w grupie, a tylko zwycięzca był promowany do dalszej gry w półfinale. W ostatecznym rozrachunku lektorzy z Bielawy zajęli miejsca 5-8.

W młodszej grupie nasi ministranci, walczyli dzielnie, ale bez efektu. Dwa mecze, dwie porażki. Trzecie miejsce w grupie zawdzięczają tylko wygranej walkowerem, nad ministrantami, którzy nie dojechali na rozgrywki. Ostatecznie ministranci z Bielawy zostali sklasyfikowani na miejscach 9-12.

Turniej lektorów wygrała parafia pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Wałbrzychu.
Turniej ministrantów wygrała parafia pw. Najświętszego Zbawiciela i MB Szkaplerznej w Strzegomiu.

Bardzo bogata galeria zdjęć (całość)

Szczegółowe wyniki turnieju - ministranci

Szczegółowe wyniki turnieju - lektorzy