Niedziela Męki Pańskiej

Niedziela 5 kwietnia 2009 16:30

Wielki Tydzień rozpoczyna się Niedzielą Palmową. Nazwa ta tłumaczy się palmami i kwiatami, rzucanymi pod nogi Zbawiciela podczas uroczystego Jego wjazdu do Jerozolimy na krótko przed Męką.

Niedziela jak każda inna inna bo niezwykła pełna dostojeństwa i zadumy to niedziela Pana i osiołka niedziela entuzjazmu zwiastującego zdradę dzień jerozolimskiej euforii wypełniającego się objawieniem, które wypełnia się do końca niedziela radości i smutku dzień szumiącej palmy kołyszącej się dumnie na wietrze dzień płaszcza tworzącego dywan na drodze Pana to ten dzień, który nazywamy Niedzielą Palmową ta niedziela jest też moja wtapiam się w miłość Boga.

Dzisiejszą niedzielę przeżywaliśmy jako Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Podczas wszystkich Mszy św. dokonano poświęcenia palm. Palmy można było nabywać u naszych ministrantów. O godz. 17.00 obyło się ostatnie na nabożeństwo Gorzkich Żali, które w tym roku prowadził i głosił kazania pasyjne ks. Krzysztof Krzak . O godz. 19.00 odbyła się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Nabożeństwo rozpoczęło się w naszym Kościele, następnie rozważając Stacje Drogi Krzyżowej wierni przeszli ulicą Wolności na plac budowy Kościoła Miłosierdzia Bożego.

Galeria foto