Promocja nowych ministrantów

Niedziela 19 kwietnia 2009 08:00
Źródło: własne

W wielki czwartek 9 kwietnia podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej do grona Liturgicznej Służby Ołtarza zostało włączonych czterech nowych chłopców.

Podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej o godz. 18:00 Ksiądz Prałat poświęcił nowe komże ministranckie oraz pobłogosławił nowych ministrantów. Nowi ministranci złożyli uroczyste przyrzeczenia i po raz pierwszy stanęli przy ołtarzu w stroju liturgicznym.
Kandydaci zostali odpowiednio przygotowani do tej zaszczytnej służby. Mamy nadzieję, że z pomocą łaski Bożej dobrze będą wypełniać swoje zobowiązania.
Przez okres siedmiu miesięcy chłopcy zdobywali wiedzę i umiejętności pod czujnym okiem naszego opiekuna ks. Juliana Nastałka.

Posługa ministranta do której zostali dopuszczeni ci chłopcy jest potrzebna kościołowi i bardzo przez kościół ceniona. Ministrant bowiem pomaga kapłanowi przy sprawowaniu świętych obrzędów, szczególnie podczas mszy św. Od tej pory ci chłopcy będą nosić świętą księgę, a także krzyż, zwycięski sztandar naszej wiary, będą dawać znaki dzwonkami, podawać dary ofiarne oraz na cześć Boga nosić kadzidło i światło.

- Na Chwałę Boga w Trójcy Świętej Jedynego przyjmujemy tych chłopców do grona ministrantów.

- Bogu niech będą dzięki

Do grona ministrantów zostali przyjęci:

1. Baka Patryk

2. Cetnarowski Marcin

3. Urbanowicz Karol

4. Żaczek Dawid

Życzymy wszystkim młodszym kolegom, którzy wstąpili w szeregi ministrantów, aby byli chlubą swoich rodzin, naszej parafii, a swoim postępowaniem i dobrze wypełnionymi obowiązkami godnie służyli na Chwałę Pana.

Nowym ministrantom i ich rodzicom gratulujemy!

Galeria zdjęć