Biskup zapowiada powstanie
nowej parafii w Bielawie

Sobota 2 maja 2009 14:00
źródło: Gość Świdnicki nr 17/263, własne

W niedzielę Miłosierdzia Bożego biskup świdnicki przewodniczył w dolnej parafii w Bielawie  uroczystościom odpustowym, udzielając sakramentu bierzmowania i poświęcając krzyż na placu budowy nowego kościoła.

Jednak na szczęście Pan Bóg jest większy od trudności, jakie stają na drodze do własnej świątyni. Takie przekonanie mają parafianie i ks. Robert Begierski, proboszcz wspólnoty pw. Miłosierdzia Bożego w Bielawie. Dlatego bez względu na mało sprzyjające warunki ekonomiczne podjęli wyzwanie. – Nie przejmujemy się kryzysem. Skoro Pan Bóg chciał naszej parafii, to i z Jego pomocą zbudujemy Mu dom – słychać było na łące, która 19 kwietnia stała się miejscem już po raz trzeci uroczystej Mszy św. odpustowej. Istniejąca od niedawna parafia na razie korzysta z niewielkiej kaplicy sióstr augustianek. Także bp Ignacy Dec, który przewodniczył uroczystej sumie, przekonywał bielawskich wiernych, że pełnienie woli Bożej daje gwarancję Bożego błogosławieństwa. Podkreślał bowiem w homilii, że dary Zmartwychwstałego Chrystusa, dają człowiekowi prawo do nadziei. – Nawet jeżeli codzienność przeraża i budzi wiele niepewności – mówił, dodając otuchy wiernym. – Chrystus przynosi pokój. Nie taki, jaki daje świat, ale taki, który dotyka samego fundamentu istnienia – rozróżniał. Msza św. była połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania bielawskiej młodzieży. Młodzi, dziękując biskupowi za posługę, poprosili także o poświecenie krzyża ustawionego na placu, na którym kiedyś stanie świątynia Miłosierdzia Bożego.

Przed biskupem Decem (65 lat) jeszcze 10 lat ustawowej posługi w kościele świdnickim. - Mam nadzieję, ze będzie mi dane doczekać dnia ukończenia budowy bielawskiej świątyni i jako ordynariusz będę przewodniczył uroczystościom konsekracji tego kościoła - mówił biskup.

Na zakończenie uroczystości odpustowych pasterz kościoła świdnickiego wspomniał, iż wkrótce powstanie nowa parafia w naszym mieście, która zostanie wydzielona z parafii Ducha Św. Kościołem parafialnym będzie obiekt sakralny z 1743r. (Kościół p.w. Bożego Ciała) obecnie pełniący funkcję kościoła pomocniczego dla górnej parafii.

Galeria zdjęć z uroczystości odpustowych