III Rodzinny Piknik Parafialny

Wtorek 5 maja 2009 23:30

Dużym zainteresowaniem parafian cieszył się po raz III Rodzinny Piknik Parafialny zorganizowany przez naszą parafię w 218 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go maja.

Uroczystość dnia podkreśliła sprawowana pod przewodnictwem ks. prałata Stanisława o godz. 12.15 Msza św. za Ojczyznę, w obecności władz miasta, kombatantów, bielawskiej młodzieży oraz zawsze efektownie prezentujących się przedstawicieli cechu rzemiosł.

Majowy Piknik rozpoczął się na placu Wolności Rodzinnym Kryterium Kolarskim o puchar ks. Proboszcza. W zawodach triumfował lektor Patryk Wiatrak.

Dalsza część niedzielnego Pikniku miała miejsce już na skwerze kard. Wyszyńskiego. Wśród atrakcji dnia znalazły się muzyczne występy dzieci i młodzieży naszej parafii, quizy i zabawy sportowe dla najmłodszych, strzelanie z wiatrówki (stanowisko było obsługiwane przez ks. Krzysztofa Magdziarza, który sprawnie wymieniał dziurawione co chwilę przez piknikowiczów tarcze strzelnicze). Pogoda była słoneczna, majowa, także domowe smakołyki i kiełbaski z grilla znalazły swoich amatorów.

Więcej o Pikniku w materiale TV Sudeckiej.

P.S. Proszę wybaczyć świeckiej tv za przekręcenie nazwiska naszego najbardziej zasłużonego wikarego
ks. Krzysztofa Krzaka ;-).

Nasze parafianki też pokazały, na Pikniku, że potrafią ładnie i równo podskakiwać ;-)

Galeria zdjęć