Zaproszenie na święcenia kapłańskie

Środa 13 maja 2009 22:30

Zaproszenie na święcenia kapłańskie, które odbędą się 23 maja 2009r. o godz. 10.00 w Katedrze Świdnickiej. Święceń udzieli ks. bp ordynariusz Ignacy Dec.

Charyzmatyczny stygmatyk z San Giovanni Rotondo, Święty Ojciec Pio napisał do jednego ze swoich duchowych synów: „(...) Spośród cnót potrzebnych w relacjach z bliźnimi jako pierwsza wysuwa się dobroć. Dzięki niej dusza pobożna, poprzez swoje miłe, uprzejme i kulturalne oraz wolne od wszelkiej surowości gesty, przyciąga wszystkich, z którymi ma do czynienia i zachęca ich do naśladowania jej w życiu pobożnym”.

Współczesny człowiek instynktownie szuka dobroci. Jednak sama dobroć to za mało. Sakrament święceń kapłańskich, który otrzymają nasi diakoni uczyni ich uczestnikami misji samego Chrystusa. Zostaną wezwani do głoszenia Ewangelii, do bycia szafarzem Bożego Miłosierdza i karmienia wiernych w Eucharystii Ciałem i Krwią Zbawiciela. Będą się starali – tak jak Apostołowie – chodzić za Jezusem i z Jezusem, by stawać się tak jak On dobrymi pasterzami Ludu im powierzonego. Ojciec św. Benedykt XVI udzielając święceń kapłańskich powiedział: „Mimo nieporozumień i przeciwności apostoł Chrystusa nie powinien tracić radości, lecz być świadkiem tej radości, która płynie z bycia Panem, z miłości do Niego i do braci”. W misję Chrystusa w Kościele przez przyjęcie święceń prezbiteratu zostaną włączeni następujący diakoni:

1. dk. Mateusz Hajder
    parafia pw. Świętych Piotra i Pawła w Strzegomiu
  13. dk. Paweł Traczykowski
    parafia pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

Otoczmy ich naszą duchową solidarnością. Módlmy się, ażeby byli wierni misji do jakiej ich Pan powołuje i każdego dnia byli gotowi odnowić swoje „tak” wypowiadane w dniu święceń kapłańskich. Niech Najświętsza Maryja Panna, Matka kapłanów otacza ich płaszczem swojej matczynej troski i wyprasza potrzebne łaski.