ks. Maciej Sroczyński i ks. Paweł Łabuda

Prymicje księży zaprzyjaźnionych

Poniedziałek 8 czerwca 2009 22:45

W niedzielną uroczystość Trójcy Przenajświętszej, po raz pierwszy, neoprezbiterzy diecezji świdnickiej,  ks. Maciej Sroczyński i ks. Paweł Łabuda, stanęli przy Ołtarzu Pańskim kościoła WNMP w Bielawie, aby sprawować "prymicyjną eucharystię".

ks. Maciej - do czerwca 2006 nasz parafianin, od tej daty ipso facto inkardynowany do nowo powstałej parafii Miłosierdzia Bożego w Bielawie.

ks. Paweł - pochodzi z parafii św. Antoniego w Ratajnie, w drugim semestrze VI roku studiów odbywał praktykę diakońską w naszej parafii.

Nowym księżom życzymy wielu Łask Bożych, Bożego Błogosławieństwa na czas posługiwania na czas kapłaństwa, by Chrystus Dobry Pasterz prowadził ich, a w niedalekiej przyszłości, aby również cieszyli się  ze swoich pierwszych parafii ;-)

Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Maciej - które można posłuchać tutaj.