Sakrament Bierzmowania

Wtorek 9 czerwca 2009 23:50

Bielawska młodzież z rąk biskupa świdnickiego Ignacego Deca we wtorek 9 czerwca przyjęła sakrament dojrzałości chrześcijańskiej - sakrament bierzmowania.

Istotą tego sakramentu jest przekazanie Ducha Świętego, umocnienie wiary oraz uzdolnienie do świadczenia o niej oraz jej obrony. Jednoczy ściślej z Jezusem Chrystusem. Katolika włącza w misję ewangelizacyjną Kościoła Katolickiego.

W wygłoszonej homilii bp Dec mówił o znaczeniu dnia pięćdziesiątnicy, wspominał pierwszą pielgrzymkę do Polski papieża Jana Pawła, odbytą przed 30-tu laty, a także o szczególnej wartości jakimi są jedność i pokój.

Do sakramentu bierzmowania przystąpiło blisko 200 osób.
Zobacz galerię zdjęć i film video z tego wydarzenia.

Posłuchaj homilii ks. biskupa