VI Rowerowa Pielgrzymka
 na Jasną Górę

Poniedziałek 15 czerwca 2009 16:00
Przygotował: Artur Majcher

Dobiegła końca VI Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę.

W tym roku Pielgrzymka Rowerowa do Częstochowy odbyła się już po raz szósty. Początek naszego pielgrzymowania miał miejsce jak co roku w dniu Bożego Ciała. Tradycyjnie też jak co roku sukcesywnie zwiększała się liczba chętnych do podjęcia trudu pielgrzymowania na rowerach. Tym razem liczba pielgrzymów wraz z ekipą techniczną wyniosła 34 osoby.

Tuż przed wyjazdem otrzymaliśmy błogosławieństwo od księdza prałata Stanisława Chomiaka, który przypomniał wszystkim pielgrzymom jaki jest sens każdego pielgrzymowania, intencja z którą każdy pielgrzym podąża w kierunku Jasnej Góry. W tym roku poza księdzem prałatem, pielgrzymów zegnali ksiądz Julian Nastałek, Daniel Marcinkiewicz i Krzysztof Magdziarz, a także proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Bielawie – ksiądz Robert Begierski oraz ksiądz Krzysztof Myszogląd. Tuz przed startem pielgrzymki organizator – ksiądz Krzysztof Krzak wręczył obecnym księżom symboliczne koszulki uczestników Rowerowej Pielgrzymki do Częstochowy.

Tegoroczna trasa pielgrzymki znacznie różniła się w stosunku do poprzednich. W Pierwszym dniu celem pielgrzymów był Pągów k/Namysłowa – rodzinna miejscowość księdza Krzysztofa Krzaka. Już na pierwszym etapie okazało się iż pogoda nie będzie łaskawa dla pielgrzymów. Po pokonaniu około 30 km spadł rzęsisty deszcz. Fakt ten jednak nie wpłynął demotywująco na uczestników pielgrzymki. Dobre humory towarzyszyły każdemu z nas. Około godziny 19:15 dotarliśmy do pierwszego miejsca noclegowego. Zostaliśmy bardzo gorąco powitani przez niezwykle gościnnych i sympatycznych mieszkańców Pągowa.

Kolejnego dnia, około godziny dziewiątej, rozpoczęliśmy drugi etap naszej pielgrzymki. Pogoda była nienajlepsza, również w tym dniu nasi pielgrzymi część trasy pokonywali w strugach deszczu, który uniemożliwił m. in. odprawienie wzorem lat poprzednich Mszy św. na leśnym parkingu. Około godziny 18.00 wszyscy dojechaliśmy na Jasną Górę.

Wieczorem jak co roku uczestnicy pielgrzymki udali się do Kaplicy Cudownego Obrazu, aby wziąć udział w Apelu Jasnogórskim. Atmosfera podczas Apelu zostanie w pamięci bardzo długo.  Jesteśmy ogromnie wdzięczni Bogu, że mogliśmy podjąć takie wyzwanie, by po raz kolejny na rowerach dotrzeć na Jasną Górę.

Trzeci dzień pielgrzymowania rozpoczęliśmy Mszą św. o godzinie 7:30 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Około godziny 11:00 wyruszyliśmy na trzeci etap – do Nowej Wsi Małej. Niestety etap ten okazał się chyba najtrudniejszym, ponieważ w znacznej części trasy padało, a do tego wiał bardzo silny wiatr, który utrudniał pokonywanie kolejnych kilometrów. Jednak nie była to przeszkoda której nie można byłoby pokonać. Do naszego trzeciego noclegu dojechaliśmy około godziny 19.00.

Czwarty dzień naszego pielgrzymowania, a zarazem ostatni ponownie rozpoczęliśmy Mszą świętą, tym razem w Nowej Wsi Małej wraz z mieszkańcami przy przydrożnym krzyżu. Około godziny 10:00 wyruszyliśmy do Bielawy. Naszą pielgrzymkę zakończyliśmy wjazdem na Parafialny Festyn.

Szósta Rowerowa Pielgrzymka do Częstochowy przeszła do historii. Szczególne brawa należą się najmłodszej uczestniczce pielgrzymki – 13-letniej Urszuli Kunigowskiej, oraz najstarszemu pielgrzymowi – 64-letniemu Panu Stanisławowi Klekocie. Podziękowania należą się ks. Krzysztofowi Krzakowi, który był organizatorem tej jubileuszowej pielgrzymki. Wielkie Bóg zapłać! Podziękowania należą się również tym, którzy pomagali sobie na wzajem na trasie i czuwali aby sprzęt rowerowy był w pełni sprawny. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Galeria zdjęć