Pożegnanie ks. Krzysztofa i ks. Juliana

Pożegnanie

ks. Krzysztofa i ks. Juliana

Środa 24 czerwca 2009 22:00

W niedzielę 21 czerwca podczas mszy św. o godz. 11.00 kończącej rok szkolny i  katechetyczny bielawska wspólnota parafialna dziękowała za pracę duszpasterską w naszej parafii księdzu Krzysztofowi Krzakowi i ks. Julianowi Nastałkowi. Za ich posługę kapłańską, za świadectwo wiary, za gorliwość z jaką wypełniali kapłańskie obowiązki.

Ks. Krzysztof Krzak w naszej wspólnocie spędził wyjątkowych i pracowitych 6 lat. W głównej mierze jego posługa pastoralna skierowana była do najmłodszych. Stąd opieka nad ministrantami, scholami dziecięcymi, a także systematyczna homiletyka na mszach dla dzieci. Jak mówił podczas mszy pożegnalnej: - Praca z najmłodszymi automatycznie napełniała moje wewnętrzne akumulatory.

Był mistrzem drobnych gestów, które sprawiały, że lgnęły do niego rzesze parafian. Kochał sport - to on spopularyzował pielgrzymki rowerowe do Częstochowy, grał w piłkę nożną, broniąc na boisku honoru naszej Parafii, czy to podczas festynów parafialnych, czy w meczach bielawskiej ALPN. Swoja opieką także ogarniał Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. i Kręgi Domowego Kościoła.

Ks. Krzysztof był katechetą w gimnazjum nr 2 i w przedszkolu "Parkowe Skrzaty".

Otwartość, wdzięczność, radość i modlitwa, to cechy które zapamiętamy u ks. Krzysztofa, który z dniem 22 czerwca 2009r. został wikariuszem w parafii św. Andrzeja Boboli w Świdnicy Śl.

W dowód wdzięczności odchodzący ksiądz przekazał naszej parafii mszał maryjny ze zbiorem wszystkich mszy św. o Najświętszej Maryi Pannie wraz z lekcjonarzem.

Ks. Julian Nastałek wśród nas spędził owocne 2 lata. Liturgiczna Służba Ołtarza i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, to dwie grupy parafialne, dla których był opiekunem i przewodnikiem. Był rozmiłowany w liturgii mszy św., a zwłaszcza w jej nadzwyczajnej formie. Dbał o piękno liturgii w naszym kościele. Wprowadził dla nas nowatorski element sześciu pochodni podczas modlitwy eucharystycznej.

Wszystko co czynił dla ministrantów i młodzieży, robił to w wielkim zaangażowaniem. Choć nie zawsze inni umieli to docenić.

Przez okres posługi w Bielawie doskonale układała się współpraca miedzy księdzem, a redakcją serwisu internetowego LSO. Systematyczne ogłoszenia, rady i spostrzeżenia, a także rola eksperta w dziedzinie wiary były dobrym dziełem, w którym uczestniczył nasz opiekun.

Bardzo miło wspominamy formacyjno - turystyczne wyjazdy do Lichenia, Kalwarii Zebrzydowskiej czy Krzeszowa. Ks. Julian był zaangażowany w redagowanie parafialnego miesięcznika "Zwiastun", który ukazywał się systematycznie. Był miłośnikiem nauki, która w konsekwencji zaprowadziła go na specjalistyczne studia  z zakresu patrystyki na Instytucie Patrystycznym Augustinianum w Rzymie.

Mimo, dość krótkiego pobytu wśród nas ks. Julian zostawił po sobie wspaniałe świadectwo bożego kapłana. - Niech Pan Bóg was Błogosławi za to wielkie dobro, które mogłem od was otrzymać - mówił w podziękowaniach.

Na pamiątkę ks. Julian jako dar wdzięczności, w celu pogłębiania tradycji kościoła w naszej wspólnocie przekazał mszał łaciński III wydanie typiczne.

Na zakończenie mszy św. naszych księży w oficjalnych wystąpieniach żegnali przedstawiciele następujących wspólnot parafialnych: Rada Parafialna, Akcja Katolicka, Dzieci, Domowy Kościół, Liturgiczna Służba Ołtarza, Liturgiczna Służba Ołtarza - parafia Miłosierdzia Bożego, Harcerze, Grupa Pielgrzymkowych Kolarzy, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Ministranci, swojego opiekuna dodatkowo żegnali, na zbiórce podsumowującej mijający rok szkolny w piątek 19.06. KSM w środę  17.06 . Natomiast ks. Krzysztofowi podziękowania i wdzięczność  ze strony bliskich wspólnot i parafian została wyrażona i wyśpiewana w sobotę 20.06.

Drogim i wyjątkowym odchodzącym księżom obiecujemy pamięć w naszych sercach i w modlitwach.

Galeria zdjęć ze mszy św. pożegnalnej

Galeria zdjęć ze spotkań pożegnalnych