Utrwalona parafialna historia

Środa 15 lipca 2009 6:10

Pojawił się pomysł, aby prezentować na naszej stronie archiwalne niepublikowane materiały multimedialne przedstawiające naszą parafię. Do realizacji tego pomysłu chcielibyśmy zachęcić także was.

Drodzy internauci, uruchamiamy nowy dział na naszej stronie pt. Archiwum WNMP. Chcielibyśmy w nim prezentować, materiały wideo i fotografie obrazujące wspomnienia z przeszłości naszej parafii. Trochę zasobów jest w naszym posiadaniu jest i w miarę możliwości będziemy je publikować.

Jednak zwracamy się do was z prośbą jeżeli dysponujecie i chcielibyście się z nami podzielić archiwalnymi materiałami z kościelnych wydarzeń  (chodzi o fragmenty nabożeństw np. chrzciny, komunie, śluby, inne uroczystości), napiszcie do na adres e-mail: redakcja_lso@poczta.fm, a my się z wami skontaktujemy. Mając na uwadze, że większość nośników jest w formacie VHS, nie ma się czym przejmować, bo nie jest to dla nas problem. Tak samo jest ze zdjęciami, które możemy sprawnie zeskanować. Dlatego serdecznie zachęcamy. Podzielcie się wspomnieniami z naszego kościoła.

A dziś prezentujemy fragment mszy św. komunijnej z roku 1991, której przewodniczy już nieżyjący
ks. Franciszek Foks. Lektorem pierwszego czytania jest ówczesny ministrant Krystian, a w grupie dzieci śpiewających pojawia się znany też ministrant Mirek.