Pierwszy taki bieg

Poniedziałek 20 lipca 2009 21:50
źródło: tv sudecka

Serdecznie polecamy filmowy materiał TV Sudeckiej o zawodach sportowych na bielawskiej wieży kościoła WNMP.

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie. To właśnie tutaj 18 lipca 2009 roku zorganizowano I Bieg na Wieżę - było to wydarzenie unikatowe na skalę Europy. Tego typu zawody nigdy wcześniej nie odbywały się w obiektach sakralnych. Zawodnicy mieli do pokonania ponad 300 stopni. Na starcie pojawiło się 150 zawodników z Polski i zza granicy. W trakcie gdy jedni kończyli swój występ i otrzymywali pamiątkowe medale, inni przygotowywali się do startu. Emocje rosły wraz z kolejnymi, coraz to lepszymi czasami biegu.

W celu poprawnego odbioru, zalecamy przeglądarkę Internet Explorer