6 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Niedziela 26 lipca 2009 23:20

31 lipca spod Katedry Świdnickiej wyruszy szósta Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Pielgrzymka potrwa 10 dni. W tym roku wierni wędrować będą do Częstochowy pod hasłem: „Otoczmy troską życie”.

Hasło „Otoczmy troską życie”, jest to program formacyjny, którego treść zaczerpnięta jest z listu wielkopostnego biskupa świdnickiego Ignacego Deca, gdzie mówi się o trzech wymiarach życia: o życiu duchowym, wiecznym i sakramentalnym. Jest to program, który będzie podzielony na poszczególne dni pielgrzymki.

Do głównego nurtu pielgrzymki stopniowo dołączać będą grupy z poszczególnych części diecezji, (Wałbrzych, Głuszyca, Kłodzko, Ząbkowice). Trasa pierwszego dnia dla pątników ze Świdnicy, wiedzie do Pieszyc, by stąd z pielgrzymami, którzy dołączą do niej ruszyć do Zwróconej, a następnie do Bobolic, tam wszystkie grupy łączą się w całość, by razem 2 sierpnia ruszyć na Jasną Górę. Trasa pielgrzymki wiedzie tym samym szlakiem, co w latach ubiegłych. Można także w niej uczestniczyć pozostając na miejscu. Organizatorzy zachęcają wszystkich wiernych do nurtu zasadniczego pielgrzymki, ale również do grupy duchowego uczestnictwa, bo należy też wspomnieć, że grupa VII, to jest wielka pomoc modlitewna, ludzie ci gromadzą się na mszach świętych, wspierają swoimi modlitwami, jak również przekazują intencje, dzięki którym chcą być bliżej Pana Boga. Głównym przewodnikiem 6 Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę jest ks. Romuald Brudnowski.

W sobotę 1 sierpnia o godz. 7.45 pielgrzymi przejdą przez Bielawę. Prosimy o radosne przywitanie pielgrzymów i podjęcie ich poczęstunkiem. Zapraszamy także na nabożeństwo pokutne, które zostanie odprawione w naszym kościele o godz. 8.00. Przez czas trwania pielgrzymki codziennie wieczorem w Bielawie wszyscy wierni pozostający na miejscu będą spotykać się pod grotą Matki Bożej na wspólną modlitwę w intencji pielgrzymów.
Jeżeli są jeszcze chętni do wzięcia udziału w pielgrzymce, informacji udziela ks. Paweł Łabuda.

więcej informacji na stronie http://www.czermna.pl/