Dożynki Diecezji Świdnickiej

Sobota 15 sierpnia 2009 07:55
źródło: diecezja.swidnica.pl

Nasz dekanat (Bielawa) będzie organizatorem tegorocznych Diecezjalnych Dożynek.

Zbliża się czas dziękczynienia za tegoroczne zbiory. W naszych świątyniach wyrażamy Panu Bogu wdzięczność za dary naszych pól, lasów i łąk. Już w dniu stworzenia Bóg powołał człowieka do czynienia sobie ziemi poddaną. Stwórca powierzył wszechświat pracowitym dłoniom ludzkim i wezwał człowieka do współpracy z Nim w dziele uprawiania ziemi, by przynosiła plony, rodziła pokarm i podtrzymywała życie ludzi i zwierząt. Wszyscy mamy świadomość znaczenia tej służby i dlatego tak bardzo ją cenimy. Praca na roli pokazuje, jak ważna jest współpraca z Bogiem i jak potrzebne jest harmonijne współdziałanie człowieka ze światem przyrody. Bóg daje wzrost ziarnu i pogodę, człowiek winien ofiarnie pracować, a państwo winno zagwarantować sprawiedliwość i godne warunki do życia. Jeśli wszyscy wywiązujemy się należycie z naszych zadań, wówczas osiągamy pomyślność, dobrobyt duchowy i doczesny. Jeśli jednak człowiek uzna siebie za absolutnego pana stworzenia, zacznie lekceważyć ustanowione przez Boga prawo moralne i prawa natury, wtedy dochodzi do różnych nieszczęść.

Wspólne dziękczynienie za tegoroczne plony, które będzie miało miejsce w niedzielę, 13 września 2009 r., w Bielawie. W czasie tych diecezjalnych dożynek wspólnie podziękujemy Najwyższemu Panu za tegoroczne zbiory. Złożymy w ofierze dożynkowe wieńce i bochny chleba, prosząc jednocześnie o zdrój łask i błogosławieństwo dla wszystkich rolników naszej diecezji.

13 września 2009 r godz. 13.00
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie

• Godz. 13.00 - uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. biskupa Ignacego Deca w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie

• Godz. 14.30 - przejście na osiedle XXV-lecia
    • konkurs wieńców
    • misterium chleba
    • przemówienie ks. biskupa Ignacego Deca
    • występy zespołów folklorystycznych z gminy Bielawa i Dzierżoniów

Uroczystościom towarzyszyć będą wystawy rzemieślników ze Świdnicy i gminy Bielawa. Na stoisku Wydawnictwa dla Rolników będzie można zaopatrzyć się w pozycje książkowe związane z rolnictwem i różnego rodzaju tegoroczny miód.