Wratislavia Cantans w Bielawie

Czwartek 16 września 2009 22:00

Chór Filharmonii Wrocławskiej i Gabrieli Consort pod kierownictwem Agnieszki Franków-Żelazny i Paula McCreesha w koncercie zatytułowanym „Polska i angielska muzyka chóralna", to wielkie artystyczne wydarzenie, które miało miejsce w bielawskiej świątyni 8 września 2009 w ramach Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans. Podobnie jak w poprzednich latach, również podczas tegorocznej edycji festiwalu trwającego od 5 do 20 września dzieła muzyki oratoryjnej prezentowane były w zabytkowych salach kościelnych i muzealnych różnych miast Dolnego Śląska.

Była to już 44 edycja festiwalu, wielkiego święta muzyki, w którym udział wzięło ponad 1700 artystów, w ponad 30 koncertach, w 14 miastach Dolnego Śląska. Po raz drugi w gronie tych miast znalazła się Bielawa. We wtorkowy wieczór wnętrze kościoła licznie wypełnili zainteresowani muzyką poważną słuchacze. Światowej sławy artyści, naturalna akustyka, wspaniała sceneria i ranga tego festiwalu były niezawodnym gwarantem niezapomnianych wrażeń.

Zobacz relację Telewizji Sudeckiej:

W celu poprawnego odbioru, zalecamy przeglądarkę Internet