IX Dzień Papieski po hasłem wolości

Wtorek 13 października 2009 21:00

„Jan Paweł II - Papież wolności” - pod takim hasłem obchodzono 11 października, już po raz dziewiąty, Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej kwestowali na rzecz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

O godz. 19.30 na pl. Wolności bielawska młodzież przygotowała „Wieczornicę ku czci Jana Pawła II”. Recytowane teksty o papieżu Polaku przeplatane były muzycznymi występami parafialnych zespołów m.in. Scholii Ave, Nutek Miłosierdzia. Na zakończenie wierni odmawiając różaniec, procesyjnie przeszli pod Pomnik Jana Pawła II i wspólną modlitwą i błogosławieństwem ks. Prałata Stanisława zakończono Dzień Papieski, który jest organizowany zawsze w niedzielę poprzedzającą 16 października, dzień, w którym kardynał Karol Wojtyła został papieżem.

Zobacz galerię zdjęć