Spotkanie LSO w Katedrze Świdnickiej

Niedziela  22 listopada 2009 07:00

Licznie przybyła formacja liturgiczna z terenów całej diecezji spotkała się w jej sercu, aby wspólnie modlić się i zintegrować u boku nowego diecezjalnego duszpasterza.

W dniu 21 listopada br. w przeddzień Niedzieli Chrystusa Króla, w ramach obchodów 5-lecia istnienia naszej diecezji, w Katedrze Świdnickiej Mszą Świętą o godz. 11.00 rozpoczęło się diecezjalne spotkanie wszystkich parafialnych grup Liturgicznej Służby Ołtarza (LSO, organistów, gospodyń, kościelnych, chórów, schol, młodzieży KSM). Naszą wspólnotę reprezentowała grupa liczna grupa ministrantów i lektorów wraz ks. opiekunem Pawłem Traczykowskim, ojcowie ministranci oraz schola AVE (która wystąpiła także z koncertem) z ks. Pawłem Łabudą

Spotkanie było okazją do wspólnej modlitwy oraz integracji całego liturgicznego środowiska, które jest najbliżej ołtarza i parafii. Po uroczystej mszy św. pod przewodnictwem ks. bp Adama Bałabucha, najbliżsi współpracownicy duszpasterzy, jak to przedstawiał ks. Edward Szajda, mieli okazję do spotkania z ludźmi ważnymi dla ich posługi. Po drodze w Kurii Biskupiej miał miejsce drobny poczęstunek. Ministranci odbyli bardzo radosne spotkanie ze swoim nowym diecezjalnym duszpasterzem ks. dr Krzysztofem Orą. Prezentacja przybyłych grup, była jednym z widowiskowych elementów spotkania. Zapraszamy do obejrzenia, jak to zrobiła nasza parafia.

To okolicznościowe spotkanie jest początkiem duszpasterzowania w diecezji świdnickiej nowego opiekuna Liturgicznej Służby Ołtarza, któremu życzymy wszelkiej pomyślności w jego realizacji.

"Moim zdaniem"

Bardzo miło wspominam wyjazd, zwłaszcza w pamięci zachowam wizytę w świdnickim Domu Ziarna, gdzie zwiedzaliśmy seminaryjne kaplice, aulę i refektarz. Ksiądz, który nas oprowadzał, ciekawie opowiadał o życiu w seminarium. Największe jednak wrażenie zrobił na mnie ołtarz główny w katedrze. Były tam wspaniałe rzeźby i obrazy. Bardzo mi się to podobało. Cieszę się, że pojechałem na ten wyjazd, bo poznałem innych ministrantów, piękne i ciekawe miejsca, słyszałem ciekawe historie. Będę mile wspominał to wydarzenie.

Michał Kornicki (ministrant)