Kandydaci na lektorów po egzaminie

Sobota 28 listopada 2009 16:30

21 listopada w parafii Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie egzamin lektorski zdało blisko 30 chłopców z trzech dekanatów Ziemi Dzierżoniowskiej. Egzamin poprzedzony był cotygodniowymi spotkaniami formacyjnymi prowadzonymi przez księży moderatorów, od początku września.

Błogosławieństwo promocyjne na funkcję lektora będzie miało miejsce w Bielawie, Dzierżoniowie i Piławie Górnej jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, a to uroczyste z rąk ks. biskupa ordynariusza 15 maja 2010. Z naszego dekanatu do posługi lektora przystąpi 13 kandydatów, m.in. z parafii WMNP, Miłosierdzia Bożego i św. Jadwigi z Ostroszowic. Pod opieką dekanalnego duszpasterza ministrantów ks. Pawła Traczykowskiego, chłopcy spotkali się w sobotnie przedpołudnie (28.11), aby podsumować okres przygotowań i odebrać pamiątkowe dyplomy.

na zdjęciach:
Parafia WNMP Bielawa - Danel Mazurek, Marek Wisłocki, Krzysztof Kudyra, Jędrzej Świerczyński, Jakub Litwa, Adam Makles Grzegorz Łabiński. Parafia Miłosierdzia Bożego Bielawa - Łukasz Marczok, Kamil Gil. Parafia św. Jadwigi Ostroszowice - Tomasz Spyrka, Aleksander Jungmann, Dawid Piotrowski, Łukasz Klaus