Zaproszenie na rekolekcje do Wyższego Seminarium Duchownego

Czwartek 23 stycznia 2010 14:30
źródło: ministranci.diecezja.swidnica.pl

Każdego roku w czasie ferii zimowych w Seminarium odbywają się rekolekcje dla młodzieży męskiej. Jest to szczególna okazja do zapoznania się z życiem seminaryjnym, przeżycia chwil skupienia i modlitwy, rozmowy z tymi, którzy już kroczą drogą powołania.

W dniach od 5 do 7 lutego 2010, podczas ferii zimowych, Wyższe Seminarium Diecezji Świdnickiej organizuje doroczne rekolekcje dla młodzieży męskiej. Serdeczne i szczególne zaproszenie do wzięcia udziału w rekolekcjach organizatorzy kierują do wszystkich ministrantów, lektorów i ceremoniarzy pełniących służbę przy ołtarzach w kościołach naszej diecezji. Bardzo liczę na Wasze zainteresowanie tą propozycją formacji oraz z nadzieją czekam na Wasz przyjazd do Świdnicy.

Do zobaczenia!
 Ks. Krzysztof Ora
Duszpasterz Służby Liturgicznej
Diecezji Świdnickiej

Wielu rekolektantów ocenia te dni jako wspaniałe, przeżyte jak nigdy dotąd. A dzieje się tak, ponieważ przeżywają je z większym oddaniem niż zwykle. Rekolekcje są szansą na rozbudzenie wiary przez młodych ludzi. Są okazją do chwili zatrzymania oraz zastanowienia się nad osobistą relacją do Boga i bliźniego. Na twarzach rekolektantów rysuje się skupienie, potrzeba szczerego poznawania Dobrego Boga.

-------------------------------

W naszej parafii, wyjazd na rekolekcje koordynuje ks. Paweł Traczykowski.