Wielkie wyróżnienie Bielawy

Środa 15 kwietnia 2010 22:15
źródło: milosierdzie.bielawa.pl, tvsudecka.pl

W cieniu tragedii jaką jest katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem, 11 kwietnia,  w bólu i żałobie parafianie parafii Miłosierdzia Bożego w Bielawie przeżywali odpust ku czci Miłosierdzia Bożego. Głównym punktem uroczystości  było przekazanie parafii kopii obrazu Jezusa Miłosiernego, który przez ostatnie trzy lata peregrynował po całej diecezji.

List Biskupa Świdnickiego do mieszkańców Bielawy i Ziemi Dzierżoniowskiej
Umiłowani i Drodzy Miłosiernemu Sercu Zbawiciela Mieszkańcy Bielawy i całej Ziemi Dzierżoniowskiej!

Dobiegła końca trzyletnia peregrynacja wiernej kopii Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej diecezji. Cudowny wizerunek tak omodlony przez tysięczne rzesze i otoczony tak wielką czcią wiernych powinien znaleźć dla siebie honorowe i godne miejsce. Uważam, że szacowną lokalizacją dlań będzie nowo powstający kościół Miłosierdzia Bożego w Bielawie. Tam w przyszłości będzie umieszczony w głównym ołtarzu i będzie mógł nadal odbierać należną cześć.

Jan Paweł II powiedział na Błoniach Krakowskich 18 sierpnia 2002: Kościół od początku swego istnienia, odwołując się do tajemnicy Krzyża i zmartwychwstania, naucza o Bożym miłosierdziu, które jest rękojmią nadziei i źródłem zbawienia człowieka. Wydaje się jednak, że dzisiaj jest szczególnie wezwany, by głosić światu to orędzie. Nie może zaniedbać tej misji, skoro wzywa go do tego sam Bóg przez świadectwo św. Faustyny. A wybrał do tego nasze czasy. Może dlatego, że wiek dwudziesty, mimo niewątpliwych osiągnięć w wielu dziedzinach, naznaczony był w szczególny sposób "misterium nieprawości". Zaś poprzed­niego dnia - w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach - podkreślił: Niech to przesłanie rozchodzi się z tego miejsca na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. Niech się spełnia zobowiązująca obietnica Pana Jezusa, że stąd ma wyjść "iskra, która przygotuje świat na ostateczne Jego przyjście" (por. Dz, 1732). Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek - szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi (...) w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia (...). Bądźcie świadkami miłosierdzia!

relacja TV Sudeckiej