Piłkarskie Mistrzostwa Diecezji

Niedziela 16 maja 2010 13:30

W sobotę 8 maja w Strzegomiu odbyły sie Mistrzostwa Diecezji w Piłkę Nożną. W tym roku złote medale odebrali: wśród młodszych - parafia p.w. Narodzenia  NMP z Lądka Zdrój, a wśród starszych - parafia MB Różańcowej z Kłodzka. Bielawa daleko.

Ponad 230 ministrantów wzięło udział w Diecezjalnych Mistrzostwach Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza, które odbyły się w Strzegomiu.

- To dobra okazja do spotkania ministrantów naszej diecezji, podczas którego możemy się zintegrować, porozmawiać, lepiej poznać i oczywiście rywalizować w zawodach piłki nożnej - mówił dyrektor Wydziału Duszpasterskiego, ks. Edward Szajda, który podczas mszy św. która uroczyście rozpoczęła dzień zmagań piłkarskich, mówił w homilii, że wielu znanych piłkarzy bardzo dużą uwagę przywiązuje do swojej wiary, manifestując to gestami, napisami na koszulkach, czy podkreślając to w wywiadach. Ks. Edward zaprezentował książkę, w której znani piłkarze odpowiadają na pytanie: Kim jest dla mnie Jezus Chrystus?

Po mszy św. wszyscy przeszli na tereny strzegomskiego OSiR, aby tam rozpocząć zawody.

W Mistrzostwach udział wzięło łącznie 29 drużyn z 19 parafii, w tym 14 drużyn w kategorii szkół podstawowych, 15 drużyn w kategorii gimnazjum i szkół średnich. Rozegrano 50 spotkań i strzelono 81 goli. Rozgrywki odbywały się na na dwóch boiskach o sztucznych murawach.

Nasza drużyna (kategoria starszych) w składzie: Adrian Spaczyński, Jakub Litwa, Patryk Wiatrak, Daniel Mazurek, Miłosz Litwa, Michał Cembrowski i Krzysztof Moskalik, pod okiem couch'a ks. Pawła Traczykowskiego zajęła 3 miejsce w grupie D i odpadła z dalszej rywalizacji, po przegranej 0-4 z Lądkiem Zdr. i bezbramkowym remisie zespołem z Bolkowa. Ostatecznie zajęliśmy 13 miejsce. Wielka szkoda, bo jedna bramka z meczu z Bolkowem dałaby awans do ćwierćfinału. Szans nie brakowało, ale to tylko piłka.

W kategorii ministrantów młodszych Bielawę reprezentowała parafia św. Ducha, która także nie zaliczy turnieju do udanych, dwie porażki 0-1 i 0-2 i koniec marzeń o dalszej grze. Warto jednak podkreślić, że było to pierwszy oficjalny udział tej parafii w tej rangi rozgrywkach od ponad 20 lat.

Szczegółowe wyniki zawodów  znajdują się na stronie diecezjalnej LSO.

Organizatorami mistrzostw byli: Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Świdnickiej, Wydział Duszpasterski Świdnickiej Kurii Biskupiej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

Galeria zdjęć z Mistrzostw