Parafialny Festyn Przedwakacyjny

Niedziela 20 czerwca 2010 22:00
źródło: na podst. art. ks. Daniela Marcinkiewicza

w "Wiadomościach Bielawskich" 11 (332)

Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.

Jan Paweł II

Miła atmosfera, uśmiechy na twarzach wielu osób. Tak można określić dzień Festynu Parafialnego zorganizowanego przez naszą parafię, przy współudziale ludzi dobrej woli. Festyn miał miejsce 20 czerwca na osiedlu XXV-lecia przy pływalni "Aquarius". To już po raz XI zgromadziliśmy się, aby przy wspólnej zabawie, dobrej muzyce i wielu atrakcjach spędzić niedzielne popołudnie.

Wspólna zabawa, rozpoczęła się meczem: reprezentacja Parafii WNMP kontra Urząd Miasta w Bielawie, na czele z Panem Burmistrzem. Rozgrywki rozpoczęły się od mocnego uderzenia przedstawicielu Urzędu Miasta, którzy juz po 5 minutach prowadzili 1:0. W kolejnych minutach spotkania, które odbywało się w wymiarze czasowym 2x20min. padły kolejne bramki dla jednej jak i drugiej drużyny. W rezultacie po zaciętej walce zwycięzcą tegorocznych rozgrywek została reprezentacja Parafii WNMP wynikiem 6:4 (3:3). Gratulujemy zwycięzcom, którzy od jedenastu lat czekali na zajęcie najwyższego podium.

Po meczu wszyscy zawodnicy udekorowani zostali pamiątkowymi złotymi medalami wręczonymi przez ks. prałata Stanisława Chomiaka.

Po zakończeniu rozgrywek piłkarskich Festyn trwał dalej , gdzie na scenie obok boiska prezentowały się przedszkolne, szkolne i ludowe zespoły artystyczne.

W przerwie występów odbyła się loteria fantowa, której dochód został przeznaczony na letni wypoczynek dzieci naszej parafii. Również odbyły się rodzinne zabawy zręcznościowe oraz gry i zabawy dla dzieci.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy brali czynny udział w przygotowaniu Festynu Parafialnego i  tym, którzy dołożyli wszelkich starań, aby mógł się on odbyć po raz XI odbyć, przynosząc wiele radości wszystkim dzieciom, które skorzystają z letniego wypoczynku nad polskim morzem.

nagranie wideo przed meczem