LSO Bielawa jak Polska z Hiszpanią

Poniedziałek 21 czerwca 2010 22:00

W ramach festynu parafialnego, który odbył się 20 czerwca przy Pływalni Aquarius w Bielawie, swój mecz towarzyski rozegrali ministranci naszej parafii, którzy gościli swoich kolegów z parafii Królowej Różańca Św. z Dzierżoniowa. Mecz odbył się na sztucznej murawie przy Szkole Podstawowej nr 10.

Nasi chłopcy okazali się bardzo gościnni, gdyż pozwolili sobie zaaplikować sześć bramek, nie strzelając żadnej. Mecz miał być rewanżem za porażkę na Turnieju Dzierżoniowie 0:1 i 0:3, gdzie nasi starsi ministranci i lektorzy zajęli 4 miejsce.

Na początku spotkania nic nie zapowiadało tak wysokiej porażki. Zespół wyszedł na boisko zmotywowany i taktycznie ustawiony przez ks. opiekuna Pawła Traczykowskiego. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a tuż przed jej końcem nasz najbardziej wartościowy zawodnik Michał Cembrowski obronił rzut karny. Worek z bramkami jednak się rozwiązał w drugiej części meczu, a bramki strzelali tylko ministranci z Dzierżoniowa, Tomasz Gałek 4 gole, po jednym celnym strzale zanotowali Paweł Ostrek i Jarek Biłozor.

Patrząc na ten wynik przychodzi na myśl porażka z  8 czerwca 2010, naszej narodowej reprezentacji takim samym wynikiem 0:6  z przyszłymi mistrzami świata Hiszpanami.

Naszych kolegów z Dzierżoniowa wraz z ich trenerem Maciejem Najwerem serdecznie pozdrawiamy i już się zapowiadamy na kolejny mecz.

Ku pokrzepieniu serc, można zobaczyć, najciekawszą akcje naszego zespołu w tym spotkaniu, czyli jak Michał broni rzut karny ;D

Na biało-niebiesko LSO Bielawa:

od lewej, ks. Paweł Traczykowski, Daniel Mazurek, Miłosz Litwa, Paweł Bednarczyk, Krzysztof Moskalik,

na dole, Grzegorz Łabiński, Piotr Tomczak, Michał Cembrowski, Adrian Nowak, Adrian Spaczyński

Ciekawostka, czy wiesz, że...
Papież Jan Paweł II był m.in. honorowym członkiem Barcelony i każdego roku otrzymywał sezonowy karnet na mecze katalońskiego klubu.