Dzień młodzieży w Wambierzycach

Wtorek 21 września 2010 23:10

W sobotę 18 września 2010, ponad pięćdziesięcioosobowa grupa młodzieży z naszej parafii wraz z ks. Pawłem Traczykowskim udała się na spotkanie do tronu Matki Bożej Królowej Rodzin - Pani Wambierzyckiej. Była to doskonała okazja by doświadczyć wspólnoty Kościoła, która razem się modli ale także mądrze, twórczo i radośnie spędza czas.

Młodzież z różnych zakątków naszej diecezji do Wambierzyc dotarła pieszo. Grupa bielawska pielgrzymowała od Nowej Rudy z nurtem kłodzkim. Uroczystej eucharystii o godz. 14.00 przewodniczył JE ks. bp Adam Bałabuch, który w homilii przypomniał patrona młodzieży św. Stanisława Kostkę, w jego liturgiczne wspomnienie. Na spotkaniu można było wysłuchać interesującej konferencji poświęconej obronie wiary katolickiej głównie przed zarzutami sekt, różnych ruchów religijnych i błędnych duchowości - wykład poprowadził Pan Andrzej Wronka, (tutaj polecamy stronę www.jestempiekny.pl). Elementem rozrywki był występ w stylu reggae zespołu ETNA (serwis zespołu www.etna.art.pl). Widownia bawiła się wyśmienicie, o czym świadczą kilkukrotne bisy. Artystyczną rewelacją było jednak przedstawienie p.t. Exultet w wykonaniu Teatru A z Gliwic. Gra aktorów posługujących się jedynie wodą i ogniem przy akompaniamencie ilustracyjnej muzyki zrobiło wrażenie na nie jednym widzu, (polecamy zapis wideo ze spektaklu). Na koniec uroczyste błogosławieństwo ks. biskupa Adama, nocna iluminacja bazyliki i na kolejne takie spotkanie w Wambierzycach trzeba czekać znów cały rok.