Rekolekcje powołaniowe

Środa 18 stycznia 2006 12:00
Źródło: www.diecezja.swidnica.pl
Przygotował: Ks. Adam Bałabuch

Rekolekcje dla młodzieży męskiej w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Świdnickiej.

Zatroskani o nowe, święte powołania do kapłańskiej służby, pragniemy serdecznie zaprosić młodzież męską na rekolekcje zamknięte, organizowane przez Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej. Doświadczenia poprzednich lat pokazują wymownie, że spotkania te bardzo wiele znaczą dla młodych, którzy rozważają w sercu możliwość wejścia na drogę formacji ku kapłaństwu.

W roku bieżącym – ze względu na terminy wynikające z rytmu ferii szkolnych oraz grafiku zajęć seminaryjnych – rekolekcje dla zapraszanej młodzieży potrwają od piątkowego wieczoru dnia 10 lutego 2006 r. do niedzielnego obiadu dnia 12 lutego 2006 r.

Ogromnie nam zależy na tym, aby w rekolekcjach brała udział przede wszystkim młodzież szkół ponadgimnazjalnych, gdyż umożliwia to odpowiednią organizację zajęć i ułatwia ich przeżywanie przez samych uczestników.

Uczestnicy rekolekcji powinni przywieźć ze sobą: skierowanie podpisane przez duszpasterza własnej parafii, śpiwór lub pościel, rzeczy potrzebne do higieny osobistej, różaniec, przybory do pisania. Opłata za utrzymanie wynosi 60 zł i należy ją uiścić po przybyciu do Seminarium czy domu rekolekcyjnego w Zagórzu Śląskim. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne lub listowne zgłoszenie uczestników rekolekcji.

Na rekolektantów oczekujemy w piątek 10 lutego 2006 r. między godz. 16.00 a 18.00. Dla grupy około 30 maturzystów przewidzieliśmy miejsca w Seminarium Duchownym w Świdnicy. Natomiast pozostałych uczestników rekolekcji przyjmiemy w domu rekolekcyjnym w Zagórzu Śląskim (ok. 90 osób). Kandydatów na rekolekcje będziemy zapisywać według kolejności zgłoszeń.

Ks. Adam Bałabuch
Rektor WSD Diecezji Świdnickiej