Pierwsza zbiórka, wybory, plany

Niedziela 07 września 2008 23:20
Źródło: własne

W czwartek 4 września, Liturgiczna Służba Ołtarza rozpoczęła kolejny rok formacyjny. Msza św. jak co pierwszy czwartek miesiąca została odprawiona w liturgicznym języku kościoła katolickiego - tzn. po łacinie. Eucharystia miała podniosły charakter o czym świadczy uroczysta asysta liturgiczna przygotowana przez naszych ministrantów i lektorów. Naszej modlitwie przewodniczył ks. opiekun Julian Nastałek.

Rozpoczął się wrzesień, czas powrotu do szkoły i nauki. Trzeba więc zebrać siły, wzbudzić szlachetne pragnienia, aby ze świeżym zapałem wyruszyć na szkolne szlaki odkrywania wiedzy, zdobywania nowych sprawności. Na progu tego nowego roku szkolnego i katechetycznego prośmy Boga o siły, o mądrość, o wytrwałość.

Po eucharystii, wspólna zbiórka LSO, rozpoczęła się w naszej przemeblowanej salce na plebanii. Podsumowany został okres wakacyjnej służby przy ołtarzu. Najgorliwszym okazał się lektor Jakub Bieżanowski, któremu także została przyznana nagroda miesiąca (zobacz wakacyjny ). Rozpisane zostały dyżury. Ks. Julian zaproponował wyjazd w październiku na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej w Krzeszowie. Także przy najbliższej okazji odbyć ma się integracyjne ognisko.

Odbyły się także uzupełniające wybory do Zarządu LSO. W miejsce wcześniej odwołanego dyscyplinarnie ze stanowiska wiceprezesa LSO, Mateusza Piątka, na został wybrany Mateusz Piątek!  (protokół z wyborów znajduje się poniżej).

W czwartkowy wieczór zostali także powołani nowi funkcyjni. Osoby wcześniej pełniące poszczególne funkcje zostały odwołane. W tym roku szkolnym 08/09 za poszczególne dziedziny życia ministranckiego odpowiedzialni będą.

Główny ceremoniarz  Turek Krzysztof Subceremoniarz Niewiarowski Adam
Formacja kandydatów  Turek Krzysztof, Niewiarowski Adam
Sala LSO  Bieżanowski Jakub
Zaopatrzenie  Piątek Mateusz
Sport   Gorzelski Piotr, Szyszka Sławomir
Siłownia  Cebulski Piotr, Gulanowski Gwidon

Bielawa, dn. 4 września A.D. 2008, ks. Julian Nastałek

Bielawa, dn. 4 września A.D. 2008

PROTOKÓŁ  Z WYBORÓW UZUPEŁNIAJĄCYCH ZARZĄDU

LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA

PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY W BIELAWIE

W dniu 4 września 2008 r. podczas zbiórki odbyły się – zgodnie z postanowieniami Statutu LSO – wybory uzupełniające do Zarządu LSO. Komisja wyborcza w składzie: Patryk Wiatrak, Jakub Bieżanowski, Adam Makles w obecności i pod kierunkiem ks. Juliana Nastałka – opiekuna LSO przeprowadziła czynności wyborcze i podała następujące wyniki głosowania:

1) głosowało 26 osób, głosów ważnych oddano 25;

2) poszczególni kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów (w kolejności alfabetycznej):

Piotr Cebulski – 4

Gwidon Gulanowski – 3

Aleksander Lange – 2

Adam Niewiarowski – 2

Remigiusz Pazdej – 4

Mateusz Piątek – 6

Krzysztof Turek – 1

Patryk Wiatrak – 3

3) Wiceprezesem Zarządu LSO został wybrany Mateusz Piątek

Wybrany przyjął wybór i uzyskał akceptację ks. opiekuna.

Komisja wyborcza
Patryk Wiatrak