Reprezentanci na start

Czwartek 12 marca 2009 21:15

Już w sobotę 21 marca odbędzie się w Strzegomiu Halowy Turniej Piłki Nożnej dla ministrantów. Naszą parafię reprezentować będą dwa zespoły. Młody i eksperymentalny team ministrantów i trochę przemeblowana drużyna lektorów.

Diecezjalne Duszpasterstwo Ministrantów informuje, że Turniej Piłki Nożnej Halowej Ministrantów zostanie rozegrany 21 marca br. w Strzegomiu. Wszystkie drużyny, które zgłosiły się do turnieju, zapraszamy w tym dniu najpierw na wspólną Mszę św., która zostanie odprawiona o godz. 9.00 w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i MB Szkaplerznej, przy ulicy Kościuszki nr 4. Następnie przejdziemy wspólnie na Halę Sportową, gdzie zostaną przyjęte drużyny i zostaną rozegrane mecze. Najlepsze drużyny zagrają w finale tego samego dnia.

Młodzi sportowcy grają o Puchar Mistrza Diecezji. Zwycięzcy turnieju w poszczególnych kategoriach wiekowych wezmą również udział w Mistrzostwach Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej Halowej. Mistrzostwa te odbędą się w Częstochowie, w dniach od 1-2 maja 2009 roku.

Nasi chłopcy, mimo dużej tradycji parafii w tej dyscyplinie nie będą faworytami turnieju, a każdy wywalczony punkt na boisku, będzie dużym sukcesem. Trzymajcie kciuki za naszych, a chętnych do kibicowania zapraszamy do Strzegomia. Wszelkie informacje udziela ks. Julian.

W diecezji świdnickiej, będzie to trzecia impreza tego typu. Pierwsza odbyła się w roku 2006 w Strzegomiu pod nazwą "Parafiada" w konkurencji Piłka Nożna Halowa - LSO Bielawa zdobyła 1 miejsce. Drugi turniej nazwany I Turniejem Piłki Nożnej Ministrantów odbył się w Wałbrzychu w roku 2007. Eliminacje to tej docelowej imprezy odbywały się w stolicach dekanatów. W Bielawie odbył sie turniej eliminacyjny dekanatu wówczas Dzierżoniów Południe. Nasi ministranci po bardzo dramatycznym finale, przegrali w rzutach karnych i nie pojawili się w Wałbrzychu.
Co w tym roku los przyniesie? Zobaczymy juz niebawem. Wiemy na pewno, że będziemy się ładnie prezentować w nowych strojach, biało-niebieskich.

dodatki

zasady gry                           dla opiekunów                             plakat