Turniejowa Parafia na "szóstkę"

Sobota 30 stycznia 2010 23:10

W ostatnią sobotę stycznia,  po raz trzynasty, odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej organizowany przez Stowarzyszenie Ponadpartyjne FORUM Samorządowe. W tej edycji turnieju reprezentacja parafii WNMP zajęła 6 miejsce.

Tym razem trochę później, bo 30 stycznia, jednak zgodnie z tradycją odbył się organizowany po raz jedenasty Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. Ponadpartyjne Forum Samorządowe z Bielawy, od wielu lat organizując tę imprezę, wspiera finansowo różne instytucje i stowarzyszenia. W tym roku zebrane pieniądze wspomogą jadłodajnię prowadzoną przez Caritas w Bielawie.

Na sali gimnastycznej SP 10 w Bielawie rywalizowało rekordowa liczba dziesięciu zespołów. Mecze rozgrywano w trzech grupach, w których poszczególne zespoły rywalizowały o możliwość dalszej gry o jak najlepsze miejsca.

Nasz parafialny zespół w ogólnej klasyfikacji, uplasował się w środku stawki. Radosny futbol i wiele pozytywnych emocji, które towarzyszyły naszym trzem rozegranym spotkaniom, dodały kolorytu turniejowi oraz ubogaciły wewnętrznie nie tylko samych zawodników, ale publiczność i organizatorów.

W sportowym wymiarze turnieju wyniki były następujące:

W finale spotkały się drużyny Urzędu Miasta Bielawa i Team Bielawa wynik 1-2 dla Team'u.
W meczu o 3 miejsce Pływalnia Aqarius rozgromiła 6-0 SP FORUM Samorządowe.
Najlepszym strzelcem został Mateusz Żyłka (Team Bielawa) - 7 bramek, a najlepszym bramkarzem Mateusz Gacki (Team Bielawa).

Pozostałe miejsca zajęły następujące drużyny:

5. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie im. Bolesława Chrobrego

6. Parafia p.w. Wniebowzięcia NMP w Bielawie

7. SKC Dzierżoniów

8. Andersa Dzierżoniów

9. Cech Rzemiosł Różnych Bielawa

10. ACE Rico Bielawa

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim drużynom za udział, a publiczności za doping.

--------------------------------------------------------------

Mecze naszego zespołu Parafia WNMP BIELAWA:

Urząd Miasta Bielawa - Parafia WNMP 2:0

ACE Rico - Parafia WNMP 0:1 (bramka Patryk Wiatrak)

SP FORUM Samorządowe - Parafia WNMP 2:2 (bramki ks. Daniel Marcinkiewicz, Grzegorz Banaś)

inne mecze w grupie A

UM Bielawa - FORUM 0-2

UM Bielawa - AC Rico 5-2

AC Rico - FORUM 1-3

tabela:

1 SP FORUM Samorządowe* 3 2-1-0 7-3 7
2 Urząd Miasta Bielawa* 3 2-0-1 7-4 6
---------------------------------------------------------------------------------------
3 Parafia Wniebowzięcia NMP 3 1-1-1 3-4 4
4 ACE Rico 3 0-0-3 3-9 0

* - awans do półfinału

Skład WNMP Bielawa: ks. Daniel Marcinkiewicz, ks. Paweł Łabuda, ks. Paweł Traczykowski, dk Piotr Pieczątkiewicz, Patryk Szafrański, Patryk Wiatrak, Łukasz Satory, Grzegorz Banaś, Miłosz Litwa (gk), Krzysztof Moskalik, Mirosław Benedyk, Marcin Banaczyk.